KONCERTY MUZYKI KAMERALNEJ W ZAMKU W NIEPOŁOMICACH i WIECZORY POETYCKO-MUZYCZNE W KLUBIE DZIENNIKARZY POD GRUSZKĄ

PLAKAT

FESTIWAL KLUB POD GRUSZKĄ CYGAN

Reminiscencje...

 

fot. Marta Ignatowicz-Sołtys www.martaignatowicz.com
fot. Marta Ignatowicz-Sołtys www.martaignatowicz.co

„SŁOŃCE ZAKLĘTE W DŹWIĘKACH HISZPANII I WŁOCH”.

Program płyty obrazuje ukryty w formach i rytmach temperament muzyki hiszpańskiej
i włoskiej. Obejmuje on „perełki repertuarowe” – niejednokrotnie nieznane i rzadko wykonywane utwory, odnalezione przez zespół w europejskich bibliotekach i muzeach.

PAULINA TKACZYK
doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej oraz Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie klawesynu i pianoforte prof. Roberta Hilla (dyplomy z wyróżnieniem).

MAŁGORZATA WŁODARCZYK
absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym w klasie gitary dra hab. Michała Nagy’a. W 2015 r. ukończyła studia podyplomowe w tej samej klasie. Studiowała także grę na lutni u Jerzego Żaka. Obecnie doktorantka dr hab. Renaty Żełobowskiej-Orzechowskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie, w dyscyplinie instrumentalistyka.

KATARZYNA PUCH
absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą biorąc udział m.in. w XI, XIV, XV Festivalu de Musique Baroque d’Auvergne (Francja).

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0HG4S6xcuoo